Sarajevo pobjedom osiguralo Evropu

Autor/ica 19.5.2011. u 11:22

Fudbaleri Sarajeva prekinuli su neugodnu tradiciju protiv Širokog Brijega i to u najvažnijem trenutku. Bordo tim je današnjom pobjedom prvom nakon 4 godine izbacio tim sa Pecare iz trke za Evropu, jer sada Širokobriježanima bježe četiri boda dva kola prije kraja. Izabranici Mirze Varešanovića su na današnju utakmicu izašli sa parolom „Danas igramo za Horde zla“. Igrači su u potpunosti ispunili obećanje i navijačima podarili najvažniju pobjedu u sezoni. Inače, derbi je u potpunosti ispunio očekivanja, a briljirao je tim sa Koševa koji je odigrao možda i najbolju partiju u sezoni.

U 3. minuti pokušao je Kojašević, ali je Bandović bio siguran. Gosti su prvi put zaprijetili u 5. minuti, ali je udarac Marcijana izblokiran, a lopta je otišla u korner. U 11. minuti Veldin Muharemović je sjajno šutirao sa 25 metara, ali je golman gostiju krajnjim naporom odbranio izbacivši loptu u korner. Dvije minute kasnije ponovo se u šansi našao Muharemović, ali je šutirao u spoljni dio mreže. U 20. minuti sjajna šansa za Široki. Slabo je reagirao Torlak, ali je Wagner sa 15-tak metara šutirao visoko preko gola. Već u 25. minuti nova šanska za tim sa Pecare. Šilić je sjajno pronašao Wagnera, koji sa svega pet metara glavom prebacuje gol.  U 38. minuti Sarajevo je povelo. Belošević je sjajno izveo korner, a na pravom mjestu je bio Vučina Šćepanović koji je sjajno regirao glavom i matirao Bandovića. U 44. minuti veliku šansu za domaće je propustio Avdić. Izašao je sam ispred Bandovića, koji je u posljednji trenutak intervenisao ispred napadača bordo tima.

Prvo uzbuđenje u drugom dijelu vidjeli smo u 55. minuti kada je Šćepanović sa 25 metara šutirao pored gola. U 59. minuti još jedna velika šansa za domaće. Handžić je sjajno probio desnu stranu, ali je njegov ubačaj prema Avdiću spriječio je Diogo. U 73. minuti penal za Sarajevo. Haris Handžić je bio u prodoru, a na njega je startao Renato, a Skakić je pokazao na kreč. Siguran sa 11 metara bio je Arsenijević. Tada je bilo jasno da će Sarajevo nakon devet utakmica savladati Široki Brijeg. U 77. minuti Šćepanović je sjajno probao sa nekih 25 metara, ali je Bandović bio na mjestu. U 80. minuti 3:0 za Sarajevo. Belošević je izveo korner, Avdić je prebacio loptu do Kenana Handžića, koji je potom proslijedio do Harisa Handžića koji sa 7-8 metara lijevom nogom pogađa mrežu gostiju. U 84. minuti isklječen je Kojašević zbog nesportskog ponašanja i kontakta glavom sa Šilićem.

Sarajevo – Široki Brijeg 3:0

Stadion Asim Ferhatović-Hase. Gledalaca: 3.000. Sudija: Dragan Skakić. Strijelci: 1:0 – Šćepanović (38), 2:0 – Arsenijević (74), 3:0 – Haris Handžić (79). Žuti karton: Dupovac, Muharemović, Šćepanović, Torlak (Sarajevo), Zakarić, Roskam (Široki Brijeg). Crveni karton: Kojašević (Sarajevo).
Sarajevo: Jović, Arsenijević, Belošević, Dupovac, Torlak, Čomor, Šćepanović, Muharemović (od 69. K. Handžić), Avdić, Kojašević, H. Handžić (od 86. Suljić).
Široki Brijeg: Bandović, Serdarušić (od 65. Roskam), Šilić, Wagner, Zakarić, Ivanković, Glavina (od 69. Ćorić), Diogo, Džidić, Marciano (od 53. Varea), Renato.