Tužitelji Tužilaštva BiH rade na predmetu u vezi sa posljednjim američkim sankcijama koje su uvedene kompanijama i pojedincima iz Bosne i Hercegovine, potvrđeno je za Klix.ba.
Udruženje žrtava i svjedoka genocida uputilo je pismo glavnom tužiocu Haškog tribunala Sergu Brammertzu nakon poziva na ispitivanje Emira Suljagića te traže da se zaustavi "najsramnija epizoda koja pogađa savremeni svijet".
Tužilaštvo BIH do danas nije završilo istrage u predmetima Pavlović banka, privatizacije Bosnalijeka, istrage protiv nekadašnjeg policijskog komesara HNK Ilije Lasića, niza prijava protiv Milorada Dodika kao i predmeta korupcije u IT sektoru koji se tiču nabavki SAP sistema u vrijednosti od 16 miliona KM koju je vršila zagrebačka firma B4B.
Po naređenju Tužilaštva BiH provodi se policijska akcija u tri grada u BiH, a meta je više osumnjičenih fizičkih i pravnih lica, a među privedenima su i visoki dužnosnici policijskih agencija i institucija za provođenje zakona. U okviru predmeta prikupljeni su dokazi iz kriptovanih aplikacija. Iako iz MUP-a KS nisu objavili identitete privedenih,prema pisanju medija, uhapšeni su Gordan Memija, biznismen iz Sarajeva, inače kum ministra vanjskih poslova BiH Elmedina Konakovića i šef Specijalne policijske jedinice FUP-a Mustafa Selmanović.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je 15. februara zatražilo na ročištu produženje pritvora Ranku Debevcu i Osmanu Mehmedagiću, kako bi istraga mogla biti produžena.
Jedna osoba je uhapšena u predmetu protiv suspendiranog predsjednika Suda BiH Ranka Debevca i bivšeg direktora Obavještajno- sigurnosne agencije BiH Osmana Mehmedagića, saopšteno je iz Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) Bosne i Hercegovine, 14. februara.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine (BiH) je zaprimilo informaciju o DNK nalazima nekompletnih posmrtnih ostataka dvije osobe koje je poslao Institut za nestale osobe BiH, a za koje je utvrđeno da pripadaju žrtvama genocida u Srebrenici 1995. godine, potvrđeno je za Radio Slobodna Evropa (RSE) iz ove pravosudne institucije u srijedu, 7. februara.
Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) izuzima dokumentaciju sa više privatnih univerziteta u Mostaru zbog navodnih nezakonitosti sa izdavanjima diploma.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zatražilo je da se trojici optuženih za zločine počinjene u Vlasenici u ljeto 1992., nakon potvrđivanja optužnice, produže mjere zabrane, dok su odbrane predložile da se prijedlozi odbiju kao neosnovani.
Udruženje 'Žena-žrtva rata' podnijelo je krivičnu prijavu protiv više osoba Tužilaštvu Bosne i Hercegovine (BiH) jer su, kako se navodi, "počinili krivično djelo izazivanjem nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti", tokom proslave neustavnog dana Republike Srpske (RS) u Višegradu.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podiglo je optužnicu protiv tri osobe zbog zločina protiv čovječnosti u Vlasenici tokom rata 1992. godine.
Javnost je manje ili više informisana o slučaju saobraćajne nesreće od 21.8.2011. u kojoj je život izgubio Nikola Đurović, sin Darka Đurovića iz Banjaluke koji poslije toliko godina i danas, nakon što je zvanično osuđeni Nenad Radinković odležao kaznu, ne odustaje od svoje teze da zvanična verzija priče naprosto nije tačna.